Producenci
Produkt dnia
CUKIER TRZCINOWY JASNY BIO 500 g - BIO PLANET
CUKIER TRZCINOWY JASNY BIO 500 g - BIO PLANET
8,19 zł 7,59 zł
szt.
Korzyści sięgania po produkty ekologiczne. Cz. I 0
Korzyści sięgania po produkty ekologiczne

Eco żywność - Z roku na rok coraz częściej patrzymy na skład żywności którą kupujemy, nasza świadomość wciąż rośnie z chęcią edukujemy się w kierunku dbania o zdrowie i odporność właśnie poprzez zmiany nawyków żywieniowych.
Istotne dla nas jest to że w żywności ekologicznej nie ma żadnych chemikaliów ani pestycydów czy antybiotyków. Produkcja tych produktów nie zagraża również środowisku naturalnemu.
Skąd pewność, że dany produkt jest ekologiczny? Stworzone zostały specjalne oznaczenia, które taka żywność posiada. Każdy producent ekologicznej żywności przechodzi co roku bardzo szczegółową kontrolę jakości swoich produktów.
Kontrola trwa od kilku godzin do nawet kilku dni- wszystko zależy od wielkości zakładu. Gdy kontrola będzie pomyślna, producent dostaje certyfikat ekologiczny, ważny przez rok. Na etykietach trzeba szukać oznaczeń, bio, eko, organic czy symbolu unijnego liścia na zielonym tle. Wtedy mamy pewność, że dany produkt naprawdę jest ekologiczny i zarazem zdrowy.Takie produkty są dobre dla naszego zdrowia, ponieważ nie zawierają GMO oraz pestycydów.Posiada za to bardzo dużo witamin, której są nam niezbędne do zdrowego funkcjonowania. Jest to na pewno jeden z ważniejszych powodów, dla których warto jeść żywność ekologiczną. Żywność pozyskiwana konwencjonalnymi drogami jest dużo zdrowsza. Ponadto jest też zdecydowanie smaczniejsza. Bardzo wiele osób uważa, że takie produkty są bez smaku, ale nie jest to prawda. Właśnie dzięki brakowi niezdrowych substancji i polepszaczy smaku nie ma wyczuwalnego smaku środków chemicznych. Mają swój naturalny aromat i smak i ingerencja człowieka w to jest zbędna. Wszystkie owoce, warzywa zboża, dojrzewają same bez pośpiechu, więc gdy je kupujemy, czujemy ich prawdziwy smak. Te wszystkie sztuczne nawozy, pestycydy i inne środmiczne nawozy stosowane do uprawy roślin, wcale jej nie pomagają. Przeciwnie, dodatkowo ją niszczą. Czy jest to warte tego wszystkiego? Jeśli wszyscy zaczniemy dbać o ekologie to nasza planeta znów będzie piękna i zdrowa. Na początek możemy zacząć właśnie od kupowania żywności ekologicznej. Dodatkowo przy produkcji ekologicznej zużycie jest energii spada do minimum. Opakowania takich produktów zawsze można wykorzystać ponownie, przez co również nie zanieczyszczamy środowiska. Gdzie znaleźć takie produkty? Można je kupić od lokalnych rolników. Niestety nie u każdego rolnika znajdziemy wszystko czego szukamy, trzeba będzie zapewne odwiedzić kilku. Można również wybrać się na bazar, targ lub rynek. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo jest tam znacznie większy wybór.Istnieją również sklepy ekologiczne takie jak nasz, które w swojej ofercie mają tylko produkty eko. Takie sklepy posiadają również certyfikaty. Mają bardzo duży wybór. Nasz sklep dodatkowo ma w ofercie zakupy online, bardzo wygodna i bezpieczna metoda w czasach pandemii. Bez stania w gigantycznych kolejkach gdzie jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na zakażenie wirusem. Mimo, że żywność ekologiczna jest droższa to w praktyce wcale tak nie jest. Wydajemy bardzo dużo pieniędzy na różnego rodzaju suplementy diety czy witaminy, a dzięki zmianie nawyków żywieniowych i rozpoczęciu dodawania do naszej listy zakupów produktów ekologicznych, nie będziemy musieli kupować tych sztucznych witamin. Wszystkie je znajdziemy w ekologicznej żywności. Taka żywność jest przeznaczona dla każdego z nas, chorego czy zdrowego. Dołączenie zdrowej żywności do naszego menu nawet w proprocjach 50x50 przniesie dla naszego organizumu cudowne efekty. :)


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl